Oddział rehabilitacji neurologicznej
Koordynator oddziału
lek. Jolanta Ignatowicz
ortopeda-traumatolog
spec. rehabilitacji medycznej
tel. 87 427 32 52 wew. 301
Pielęgniarka koordynująca
mgr Agnieszka Gierdal
tel. 87 427 32 52 wew. 303
Kierownik zespołu fizjoterapeutów
mgr Dorota Koroś
tel. 87 427 32 52 wew. 300
Pielęgniarki: 87 427 32 52 wew. 303
Fizjoterapeuci: 87 427 32 52 wew. 300
Sekretarka medyczna: tel./fax 87 427 32 52 wew. 302
Nasz Szpital zlokalizowany jest w sercu pięknej mazurskiej przyrody pośród lasów na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.
Oddział Rehabilitacji Neurologicznej znajduje się na II piętrze szpitala. Oddział dysponuje 30 łóżkami oraz salami pacjentów , które są 1, 2, 3 , 4-o osobowe. Posiadamy 2 sale kinezyterapii, w tym bardzo dobrze wyposażoną salę do terapii indywidualnej, salę do terapii ręki, dużą salę do ćwiczeń grupowych.
Dysponujemy doskonałym zapleczem i szeroką gamą zabiegów fizjoterapeutycznych. Pacjenci korzystają z najnowocześniejszego sprzętu do kinezyterapii:
- statyczno-dynamicznego parapodium z biofidbeckiem (Balans Trainer z najnowszym oprogramowaniem),
- rotoru kończyn górnych i dolnych również z biofeedbackiem,
- toru do aktywnej jazdy na wózku,
- szyny CPM do ćwiczeń stawu kolanowego;
Posiadamy bardzo dobrze wyposażone gabinety do fizykoterapii :
- światłolecznictwo i laseroterapię,
- magnetoterapię,
- elektroterapię,
- hydroterapię (masaż wirowy kończyn górnych, dolnych i kręgosłupa),
- masaż klasyczny.
Bardzo dobrze przygotowany zespół terapeutów. W skład którego wchodzą psycholodzy, logopeda, fizjoterapeuci. Magistrowie fizjoterapii do pracy z pacjentami posiadającymi deficyty neurologiczne wykorzystują w kinezyterapii indywidualnej metody neurofizjologiczne NDT Bobath, PNF.
Staramy się aby pacjenci czuli się komfortowo, mieli możliwość wyjaśniania wszelkich wątpliwości z lekarzem, z pielęgniarką, fizjoterapeutą. Zapewniamy kompleksową, nowoczesną, wszechstronną rehabilitację neurologiczną. Wczesna rehabilitacja neurologiczna w zakresie zaburzeń funkcji mózgu, zaburzeń funkcji rdzenia kręgowego i korzeni kręgowych, zaburzeń funkcji obwodowego układu nerwowego i dystrofii mięśniowych.
Przyjęcie do naszego oddziału następuje bezpośrednio lub w terminie do 14 (30dni) od zakończenia leczenia ostrej fazy choroby z oddziałów : neurologii, neurochirurgii, ortopedii, chirurgii ogólnej, chorób zakaźnych, chorób wewnętrznych. Pacjent przekazywany jest bezpośrednio z oddziału ostrej fazy do naszego oddziału po wcześniejszym uzgodnieniu miejsca przez lekarza prowadzącego z Koordynatorem Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej. Skierowanie na leczenie pacjent powinien otrzymać w dniu wypisu z w/w oddziału lub poradni ( neurologicznej, neurochirurgicznej, ortopedycznej, chirurgicznej i rehabilitacyjnej).
Rehabilitacja neurologiczna przewlekła dotyczy pacjentów, którzy przebyli leczenie usprawniające w ramach wczesnej rehabilitacji neurologicznej. Przyjęcie do oddziału odbywa się w trybie planowym po ustaleniu terminu na podstawie kolejki oczekujących. Skierowanie może być wystawione przez lekarza poradni (neurologicznej, neurochirurgicznej, ortopedycznej, chirurgicznej i rehabilitacyjnej). Dokumentację medyczną, z podanym adresem zwrotnym i nr telefonu, można przesłać na adres szpitala : Szpital Powiatowy MCZ, Oddział Rehabilitacji Neurologicznej, 11-600 Węgorzewo, ul. 3-go Maja 17. Informację odnośnie przyjęcia do oddziału można uzyskać w sekretariacie Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej pod nr tel/fax 87 427 32 52 wew.302
W ramach realizowanego projektu pn: „Wsparcie rozwoju innowacyjnych rozwiązań służących do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie doposażenia podmiotów leczniczych w urządzenia robotyczne do rehabilitacji” zostały zakupione specjalistyczne urządzenia usprawniające pacjentów Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej i Rehabilitacji Neurologicznej. Zapraszamy do zapoznania się z informacją klikając w link: roboty rehabilitacyjne