Oddział rehabilitacji neurologicznej
Koordynator oddziału
lek. Jolanta Ignatowicz
ortopeda-traumatolog
spec. rehabilitacji medycznej
tel. 87 427 32 52 wew. 301
Pielęgniarki: 87 427 32 52 wew. 303
Fizjoterapeuci: 87 427 32 52 wew. 300
Sekretarka medyczna: tel./fax 87 427 32 52 wew. 302


Nasz Szpital zlokalizowany jest w sercu pięknej mazurskiej przyrody pośród lasów na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.
Oddział Rehabilitacji Neurologicznej znajduje się na II piętrze szpitala. Oddział dysponuje 30 łóżkami oraz salami pacjentów , które są 1, 2, 3 , 4-o osobowe. Posiadamy 2 sale kinezyterapii, w tym bardzo dobrze wyposażoną salę do terapii indywidualnej, salę do terapii ręki, dużą salę do ćwiczeń grupowych.
Dysponujemy doskonałym zapleczem i szeroką gamą zabiegów fizjoterapeutycznych. Pacjenci korzystają z najnowocześniejszego sprzętu do kinezyterapii:
- statyczno-dynamicznego parapodium z biofidbeckiem (Balans Trainer z najnowszym oprogramowaniem),
- rotoru kończyn górnych i dolnych również z biofeedbackiem,
- toru do aktywnej jazdy na wózku,
- szyny CPM do ćwiczeń stawu kolanowego;
Posiadamy bardzo dobrze wyposażone gabinety do fizykoterapii :
- światłolecznictwo i laseroterapię,
- magnetoterapię,
- elektroterapię,
- hydroterapię (masaż wirowy kończyn górnych, dolnych i kręgosłupa),
- masaż klasyczny.
Bardzo dobrze przygotowany zespół terapeutów. W skład którego wchodzą psycholodzy, logopeda, fizjoterapeuci. Magistrowie fizjoterapii do pracy z pacjentami posiadającymi deficyty neurologiczne wykorzystują w kinezyterapii indywidualnej metody neurofizjologiczne NDT Bobath, PNF.
Staramy się aby pacjenci czuli się komfortowo, mieli możliwość wyjaśniania wszelkich wątpliwości z lekarzem, z pielęgniarką, fizjoterapeutą. Zapewniamy kompleksową, nowoczesną, wszechstronną rehabilitację neurologiczną. Wczesna rehabilitacja neurologiczna w zakresie zaburzeń funkcji mózgu, zaburzeń funkcji rdzenia kręgowego i korzeni kręgowych, zaburzeń funkcji obwodowego układu nerwowego i dystrofii mięśniowych.



Rehabilitacja neurologiczna przewlekła dotyczy pacjentów, którzy przebyli leczenie usprawniające w ramach wczesnej rehabilitacji neurologicznej. Przyjęcie do oddziału odbywa się w trybie planowym po ustaleniu terminu na podstawie kolejki oczekujących. Skierowanie może być wystawione przez lekarza poradni (neurologicznej, neurochirurgicznej, ortopedycznej, chirurgicznej i rehabilitacyjnej). Dokumentację medyczną, z podanym adresem zwrotnym i nr telefonu, można przesłać na adres szpitala : Szpital Powiatowy MCZ, Oddział Rehabilitacji Neurologicznej, 11-600 Węgorzewo, ul. 3-go Maja 17. Informację odnośnie przyjęcia do oddziału można uzyskać w sekretariacie Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej pod nr tel/fax 87 427 32 52 wew.302